Mama, która dba o ekologię?

Czemu nie? Kto powiedział, że od najmłodszych lat nie możemy wychowywać dzieci w świadomości tego, że ekologia jest ważna i należy zwracać na nią uwagę, przecież ona właśnie ma olbrzymie znaczenie dla nas i powinna mieć dla naszych dzieci. Dlatego, jak się bliżej temu przyjrzeć, ekologiczna mama to dobra mama.

Ekologiczna mama to taka, która uwrażliwia dziecko na wszystko to, co może stać się ze światem, kiedy nie będziemy o niego dbać, kiedy będziemy go niszczyć i w bezduszny sposób podchodzić do tego.

Co więc powinna robić mama, żeby nazywana była ekologiczną mamą? Zaczyna się od najmłodszych chwil dziecka, czyli od momentu, kiedy kupujemy dziecku pieluszki. Okazuje się, ze owszem wszystkie pieluszki jednorazowe są wspaniałe i wygodne, zwłaszcza dla mam. Niestety ekologiczna mama to mama, która ceni coś więcej niż wygodę. To coś, to środowisko naturalne. Dlatego też ekologiczna mama raczej będzie używała wielorazowych, tradycyjnych, tetrowych pieluszek, które można wyprać i które nie zanieczyszczają środowiska, bowiem nie rozkładają się tak długo jak pieluszki, które nie są ekologiczne. Oczywiście ekologiczna mama musi pamiętać o tym, żeby nie prać tych pieluszek w nieodpowiednich detergentach. Nieodpowiednich, czyli takich, które także źle wpływają na środowisko.

spis firm dane osobowe ochrona audyt ochrony danych osobowych jak chronić dane osobowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *