Ekologia dla malucha?

Niektóre mamy są bardzo zaangażowane w ochronę środowiska naturalnego, co oznacza, że starają się tak wychowywać swoje dzieci, żeby od najmłodszych lat wiedziały one, że ekologia jest ważna.

Warto to robić, warto przyjrzeć się temu, jak postępuje ekologiczna mama i dzięki temu może sami, kiedy będziemy mieć dzieci, zobaczymy, że wychowywanie pociech w duchu ekologii nie jest ani takie trudne, ani tym bardziej bezcelowe. Jak więc zachowuje się ekologiczna mama?

Przede wszystkim taka mama stara się używać pieluch tetrowych zamiast pieluch jednorazowych, które bardzo długo ulegają rozkładowi i tym samym zanieczyszczają środowisko naturalne. A więc ekologiczna mama postawi na takie pieluchy, które można prać i do tego na takie, które może używać więcej niż jedno dziecko. Co jeszcze zrobi ekologiczna mama?

Będzie dbać o to, co jej dzieci lub dziecko jedzą. A więc ekologiczna mama nie będzie karmiła maluchów modyfikowaną genetycznie żywnością i będzie starała się karmić swoje dzieci ekologicznym jedzeniem o wiadomym pochodzeniu. Zatem ekologiczna mama zamiast do dyskontu czy supermarketu uda się na targ i kupi tam odpowiednie jedzenie: świeże warzywa i owoce z ekologicznych upraw, świeży ser i inne przetwory. Dzieciom z pewnością takie jedzenie będzie smakowało i jedząc je będą o wiele zdrowsze, niż gdyby jadły jedzenie nieekologiczne.

Drukarnia Booklet producent naklejek różnego typu, m.in. foliowych i papierowych oraz vlepek http://www.expertwbiurze.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *