Czy warto być ekologicznym rodzicem?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie i nie chodzi tutaj o trend, który zapoczątkowała Reni Jusis. Okazuje się bowiem, że ekologia to styl życia, że kiedy jest się ekologicznym i rodzą nam się dzieci to automatycznie zostajemy ekologicznymi rodzicami. Nie chodzi przecież o to, żeby macierzyństwo wywracało nam świat do góry nogami. Owszem, ono ten świat wywraca, ale nie chodzi o to, aby porzucić swoje przekonania, ale po prostu o to, aby nasze dziecko także wyrosło w ekologicznym duchu. Nie chodzi tutaj o fanatyzm, ale o to, aby świat był lepszy dzięki naszym działaniom, bo przecież właśnie one są ważne. Zwłaszcza te związane z ekologią.

Dlatego ekologiczna mama dwa razy się zastanowi jakie jedzenie, pieluchy, jakie zabawki czy ubrania kupi swoim dzieciom. Będzie sprawdzać skład i producenta, będzie chciała, aby wszystkie te rzeczy były ekologiczne, bo przecież o to chodzi.

Ekologia to oczywiście nie tylko zakupy, ale i codzienne postępowanie. Chodzi o to, żeby chociażby wodę, która pozostanie z kąpieli dziecka wykorzystać w jakiś sposób. Może więc woda po kąpieli noworodka przydać się później do spłukiwania toalety. To z pewnością ekologiczne zachowanie, które pochwali każda ekologiczna mama. A takich zachowań może być więcej i mogą się pojawiać na każdym kroku.

www.bisnode.pl/firma/?id=2081334&nazwa=GAZETA_GOLENIOWSKA_SP_Z_O_O Nawet duże spółki giełdowe powierzyły kadry i płace naszemu biuru rachunkowemu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *