1. Czy warto być ekologiczną mamą? www.lambda.bydgoszcz.pl

Ekologia to temat, który jest bardzo modny ostatnimi czasy. Ludzie coraz bardziej zwracają uwagę na to, aby każdy aspekt ich życia był ekologiczny, a więc ta moda ma swoje bardzo dobre strony.

Wszystkie aspekty życia mają być ekologiczne, a więc także macierzyństwo. Coraz więcej mam decyduje się na to. Już nie tylko znane kobiety takie, jak Reni Jusis czy Monika Mrozowska, ale także szereg zwykłych kobiet może zostać ekologicznymi mamami. Kto to jest ekologiczna mama i co ona robi?

Przede wszystkim to mama, która wychowuje swoje dzieci w duchu ekologii. Nie tylko uczy je szacunku do przyrody, ale i używa ekologicznych produktów już od najwcześniejszych miesięcy życia dziecka. Jakie to produkty?

Czymś, na co ekologiczna mama powinna zwrócić uwagę są pieluchy. Te jednorazowe, które większość mam używa głównie ze względu na wygodę, zdecydowanie nie są ekologiczne. Można sobie spróbować tylko wyobrazić ile takich pieluch dziennie jest zużywanych i jak bardzo zanieczyszczają one środowisko. Dlatego ekologiczna mama używa pieluch innych, czyli wielorazowych. Są to znane nam z młodości pieluchy tetrowe, ale także nowoczesne pieluchy wielorazowe z wymiennymi wkładami, które okazują się nie tylko bardziej ekologiczne, ale i tańsze. Warto takie pieluchy kupić. Warto być ekologiczną mamą, bo to nie tylko zdrowsze rozwiązanie dla dziecka, ale i dla świata. A tego zignorować nie możemy.

http://www.bisnode.pl/blog/4f-poznaj-silne-polskie-marki/ www.doradamy.to

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *